Hakkımızda

Genser Mühendislik ve bilinen marka tescilli adıyla GENOSER, İzmir merkezli yapı, deprem ve geoteknik temel mühendisliği proje ofisidir.

GENOSER, uzman ve dinamik ekibiyle projelerinize büyük bir hırs ve ciddiyet ile bağlanır. GENOSER olarak rüzgar türbini temel sistemleri, deprem risk tespitleri, yapısal çelik projeleri ve güneş enerjisi kurulumlarında büyük bir deneyime sahibiz. Bu deneyimimizi en son teknoloji ürünü yazılım ürünleri ve çalışma yöntemleri ile birleştirip, sizin için mümkün olan en iyi çözümü makul bir sürede geliştiririz ve yapısal tasarımda en yüksek kaliteyi ve maliyet üstünlüğünü garanti ederiz.

GENOSER, hiçbir kuruluş, yüklenici, uygulayıcı, üretici ve ürün ile ticari bağa sahip olmayarak, mühendislik gücünü bağımsızlığı ile desteklemektedir. Bu sayede, bireysel müşterilerden ülkenin en büyük holdinglerine kadar geniş bir İşveren yelpazesine hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Misyonumuz

İyi inşaat mühendisliği ile, başta yenilenebilir enerji olmak üzere her tür sektörel yatırım projesine, ekonomi ve güvenlik dengesi kurulmuş çözümler sunmak ve kaynakların doğru kullanımına katkı yapmaktır.

Temel Değerlerimiz

  • İşe saygı ve özen
  • Kaliteye bağlılık
  • Gelişime açıklık

Vizyonumuz

Faaliyet alanlarında yenilikçi ve uluslararası standartlarda çözüm üreten bir firma olmaktır.

Bize Ulaşın

Genoser Mühendislik, bünyesinde bulunan deneyimli ve alanlarında uzman mühendisleri ile sizin için mümkün olan en iyi çözümü makul bir sürede geliştirmeyi ve yapısal tasarımda en yüksek kaliteyle beraber maliyet üstünlüğünü garanti eder.
Hemen Arayın

Üyelikler

türeb logo

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB)

Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB), rüzgâr enerjisi ile ilgili bilimsel, teknik ve uygulamalı araştırmaları takip etmek, rüzgâr enerji kaynağının kullanımını yaygınlaştırmak için faaliyetlerde bulunmak ve ülkemizdeki rüzgâr potansiyelini ekonomiye kazandırmak amacıyla 10 Şubat 1992 tarihinde kurulmuştur. Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (Wind Europe)’nin ve Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi (GWEC)’in üyesi olan TÜREB, Rüzgar Enerjisi konusunda Türkiye’ deki en güçlü sivil toplum kuruluşudur.

Kaynak: https://tureb.com.tr//kurumsal/hakkimizda/2

Genoser İnşaat Mühendisleri Odası

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi (İMO İzmir)

İnşaat Mühendisleri Odası`nın amaçları, kamunun ve ülkenin yararları, mesleğin gelişmesi, meslek mensuplarının şeref ve onur, yetki ve çıkarlarını korumak bakımından gerekli görülen tüm çalışmalarda bulunmaktır.

İşyeri Tescil Belgesi No: 35/12469

izto

İzmir Ticaret Odası

Amacı İzmir’in ticari, ekonomik ve sosyal hayatında fark yaratmak için, kaynakları ve teknolojiyi etkin kullanarak etik değerlere bağlı, yetkin ve pozitif kadrosu ile iş dünyasına ve topluma sürdürülebilir hizmetler sunmak olan bir sivil toplum kuruluşudur.

Oda Sicil No: 1427601

Oda Kayıt Tarihi: 19/07/2011

TUV_AUSTRIA

Tüv Austria Cerfitication (TS EN ISO 9001:2015)

Proje ve Mühendislik Hizmetleri kapsamında kuruluşumuz Tüv Austria Cert prosedürlerine göre TS EN ISO 9001:2015 Yönetim Sistemi standart şartlarını karşıladığını kanıtlamıştır.

Sertifika Kayıt No: 20100213012930

Yazılımlar

Tekla Structures

Çelik yapı modelleme ve imalat resimlerinin üretilmesi konusunda uzmanlaşmış 3D BIM yazılımıdır

Genoser Ansys

ANSYS Mechanical Pro

Ansys, ürünler üzerinde yapılan fiziksel simülasyonlar ile gerçek davranışı modellemeye ve kavramaya imkan veren, disiplinler arası bir 3-D analiz yazılımıdır.

BricsCAD Lite

BricsCAD endüstriyet standartlardaki dwg formatına dayanan bir çizim yazılımıdır.

Genoser Prota Structure

Prota Structure

ProtaStructure, Yapı sistemlerinin modellenmesi, sonlu elemanlar analizi, yönetmelik destekli tasarımı, performans değerlendirmesi ve güçlendirilmesi için özel olarak geliştirilmiş kapsamlı bir çözüm paketidir.

Prota Structure Enterprise

Prota Structure Professional

Kaynak:https://www.protayazilim.com/protastructure

Genoser Allplan

ALLPLAN Engineering Building

ALLPLAN, verimli 3B donatılandırma ve proje ortaklarıyla sorunsuz işbirliği için yapı mühendisliği alanındaki mühendislere entegre çözümler sunan bir BIM yazılımıdır.

Kaynak:https://aluplan.com.tr/allplan-structural-engineering-2022/

genoser spread footing

FINE Geo5 Spread Footing

Bu yazılım tekil ve şerit temellerin dış boyutlandırma ve geoteknik analizlerinde kullanılmaktadır.

genoser spread footing design

FINE Geo5 Spread Footing CPT

Bu yazılım tekil ve şerit temellerin dış boyutlandırma ve geoteknik analizlerinde kullanılmaktadır. Hesaplamalarda saha testleri dikkate alınmaktadır. (SPT, CPT, PMT)

genoser pile design

FINE Geo5 Pile Foundation Design

Bu yazılım tekil kazıkların düşey yük taşıma kapasitesi ve oturma analizlerinde kullanılmaktadır.

genoser pile group

FINE Geo5 Pile Foundation Design / Group Piles

Bu yazılım kazıklı radye temellerin geoteknik analizlerinde kullanılmaktadır. Yüzer kazık sistemleri de modellenebilmektedir.

genoser şev stabilitesi

FINE Geo5 Slope Stability

Bu yazılım şevlerin stabilite analizlerinde kullanılmaktadır. Analizlerde iyi bilinen ve literatürde kabul görmüş analitik metotlar kullanılmaktadır.